e
sv

YouTube, Gmail diğer Google hizmetleri yedekleniyor

114 Okunma — 15 Aralık 2020 18:16
avatar

nuzor.com

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube, Google Meet, Hangouts, Google Haritalar, Google Takvim, konuşkan AI, Google E-Tablolar ve Gmail dahil olmak üzere Google’ın tüm hizmetleri artık çalışır durumda.

Hizmetler, yaklaşık bir buçuk saat önce bir kesinti yaşamıştı ve kullanıcılar tarafından erişilemez durumdaydı; ancak Google, bunların geri yüklendiğini söyledi.

Google Workspace’te “Etkilenen diğer kullanıcılar için hizmeti geri yüklemek için çalışmaya devam edeceğiz […] Lütfen sistem güvenilirliğinin Google’da en önemli öncelik olduğundan ve sistemlerimizi daha iyi hale getirmek için sürekli iyileştirmeler yaptığımızdan emin olabilirsiniz,” Durum Gösterge Tablosu dedi.

Ancak, hizmetlerin neden erişilemez olduğu hala belli değil.

“Üzgünüz, ancak hesabınız geçici olarak kullanılamıyor. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz ve birkaç dakika sonra tekrar denemenizi öneririz. Hizmetin mevcut durumu için G Suite Durum Gösterge Tablosunu görüntüleyebilirsiniz” Gmail’den gelen mesaj ne zaman okundu? aşağıdaydı.

Kesinti, Google’ın tüm hizmetlerini etkilemişti: Gmail, Google Drive ve diğer ürünleri de sorunlar yaşıyordu. Ancak Google arama sayfası normal çalışıyordu.

Google, Ağustos ayında önemli bir kesinti yaşadı ve bu durum, çevrimiçi hizmetler paketini ve YouTube’u da devre dışı bıraktı. Ürünleri de geçen ay daha küçük bir kesinti yaşadı.

Geliştirmeye yanıt veren YouTube Ekibi, daha fazla haber alır almaz kullanıcıları güncelleyeceğini söylemişti.

“Birçoğunuzun şu anda YouTube’a erişimde sorun yaşadığının farkındayız – ekibimiz bunun farkında ve araştırıyor. Daha fazla haber alır almaz sizi burada bilgilendireceğiz,” dedi.

Benzer şekilde, Twitter da dahil olmak üzere bir dizi kaynaktan durum raporları toplayan bir web sitesi olan Downdetector ve raporlar, kesintinin yaklaşık 16: 20’de (Pakistan Standart Saati) başladığını söyledi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

YouTube, Gmail diğer Google hizmetleri yedekleniyor