e
sv

YouTube Safari’de 4K video oynatamıyor!

531 Okunma — 15 Ocak 2017 15:55
avatar

nuzor.com

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube’un safari için 4K video desteği. Birçok kullanıcı şu anda 4K çözünürlüklü video izleyemediklerini söylüyor. Siteden izlemekten hoşlandığınız bir videonuz varsa,

Safari’de VP9 için destek yok
YouTube’un sunucuları, VP9 veya daha eski H264 codec’lerinde kodlanmış farklı türde videolara sahiptir. Safari’de VP9 desteği yok. Bu nedenle YouTube, Safari için video olarak H264 sunar. Chrome VP9’u desteklediğinden, VP9 ile kodlanmış videoları izleyebilirsiniz.

Nisan 2015’te YouTube, Engineering and Developers Blog’un sağlayacağı iyileştirmeleri açıklayan VP9 video codec’ini yayınlayacak. Şu anda VP9 yaygın olarak kullanılan bir video sıkıştırma codecidir. YouTube’un varsayılan 4K video oynatma codec bileşeni VP9’u piyasaya sürdükten sonra, tarayıcılar VP9 desteği vermeye başladı.

VP9 daha önce hiç olmadığı kadar büyük videolar kullanıyor. 4K kesintisiz video. Bant genişliği kullanımı% 35’e kadar azaltıldığından para kazanıyor.

Şu anda, 4K oynatma için VP9 video codec bileşeni gereksinimi doğrudan YouTube’un sitesinde uygulanmış gibi görünüyor. Mevcut ve Safari kullanıcıları fazla etkilendim ancak zamanla video sayısı arttı, kullanıcılar 4K destek eksikliğini hissetmeye başlayacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

YouTube Safari’de 4K video oynatamıyor!