e
sv

Köşeli Mıknatıs Nedir?

455 Okunma — 08 Mayıs 2023 13:33
avatar

Kadir Durukan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Köşeli mıknatıslar, bir veya daha fazla köşesi olan manyetik bir cisimdir. Bu mıknatıslar, yüksek manyetik alanlara sahiptir ve bu nedenle endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak kullanılır. Köşeli mıknatıslar, farklı şekil ve boyutlarda gelir ve nispeten daha az bilinirler, ancak özellikle kalıcı mıknatıs uygulamaları için idealdirler.

Dikdörtgen Mıknatıs Nedir?

Dikdörtgen mıknatıslar, manyetik alanlarını korumak için dikdörtgen şeklinde tasarlanmıştır. Bunlar, genellikle birçok farklı endüstriyel uygulama için idealdirler, özellikle de elektromanyetik motorlarda ve manyetik jeneratörlerde kullanılan mıknatıs çiftlerinde sıkça kullanılırlar.

Halka Mıknatıs Nedir?

Halka mıknatıslar, manyetik bir çember şeklinde tasarlanmıştır ve iki kutupta bir manyetik alan üretirler. Bu mıknatıslar, motorlarda ve manyetik jeneratörlerde yaygın olarak kullanılırlar. Ayrıca, bu tür mıknatıslar, bazı tıbbi cihazların yanı sıra, hatta müzik aletleri ve hoparlörler gibi bazı endüstriyel uygulamalarda da kullanılır.

Yuvarlak Mıknatıs Nedir?

Yuvarlak mıknatıslar, herhangi bir yüzeyde çekici bir kuvvet yaratan manyetik bir küredir. Bu mıknatıslar, çeşitli endüstriyel uygulamalar için kullanılır, örneğin, manyetik taşıyıcılar, motorlar, ve hatta bazı oyunlar için bile kullanılabilir.

Güçlü Mıknatıs Nedir?

Güçlü mıknatıslar, yüksek manyetik alanlara sahip olan ve manyetik çekim kuvveti olarak ifade edilen güçlü manyetik maddelerdir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Köşeli Mıknatıs Nedir?