e
sv

WhatsApp’a eski iPhone’larda, Android akıllı telefonlarda erişilemeyecek

1166 Okunma — 18 Aralık 2020 18:47
avatar

nuzor.com

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2021’e girerken, Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a bazı eski ve tarihi geçmiş Android ve iOS akıllı telefonlarda erişilemeyecek.

Yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulamasının en az iOS 9 veya Android 4.0.3 işletim sistemlerinde çalışmayan akıllı telefonlarda çalışmayı bırakacağı söyleniyor.

Telefonunuzun hangi işletim sisteminde çalıştığını öğrenmek istiyorsanız, iPhone’unuzdaki yazılım sürümü hakkında bilgi bulacağınız Ayarlar> Genel> Bilgi bölümüne gidin.

Öte yandan, Android kullanıcıları, akıllı telefonlarının hangi Android sürümünde çalıştığını görmek için Ayarlar> Telefon Hakkında’ya gidebilir.

WhatsApp’ın destek sayfası, kullanıcılara işletim sistemlerinin en son sürümünü kullanmalarını önerdi – burada iPhone için WhatsApp, iOS 9 veya daha yenisini gerektirirken, Android için WhatsApp Android 4.0.3 ve daha yakın zamanda çalışıyor.

Telefonların modellerine gelince, iPhone’lar için iPhone 4’e kadar olan tüm iPhone modelleri iPhone desteğini kaybedecek.

Yayın, “Bu, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone 6S kullananların WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için işletim sistemlerini iOS 9 veya sonraki bir sürüme güncellemeleri gerektiği anlamına geliyor” dedi.

Bununla birlikte, Android için, WhatsApp’ın 4.0.3’ten önceki bir Android sürümünde çalışan akıllı telefonlarda çalışmayı durduracağını belirtmek önemlidir.

Haber raporundaki ayrıntılara göre, bazı kullanıcılar, işletim sistemleri bir güncelleme içeren bir yama almış olabileceğinden eski akıllı telefonlarında WhatsApp’a erişmeye devam edebilir.

Ancak diğerleri için geriye kalan tek seçenek, tamamen yeni bir telefon satın almak olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

WhatsApp’a eski iPhone’larda, Android akıllı telefonlarda erişilemeyecek