e
sv

Ay’a gidecek ilk özel şirket yolculuğa hazır

1237 Okunma — 15 Ocak 2017 16:20
avatar

nuzor.com

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

NASA’nın insanlık uçuşlarını kapatmasının ardından Çinliler Ay’a robot göndermeye yeni başladı, ancak ilk defa bir özel şirket, uzay aracını serbest bırakmak için hazırlıklarını tamamladı.

Şirketin aydaki madencilikteki ilk adımı, 2017’de Ay’a bir keşif robotu indirmektir. Moon Express Bu dosya için 45 milyon dolarlık bir fon da bir husustur.

Buna ek olarak, Google’ın “Lunar X Prize” yarışması, özel bir fondan 31 Aralık 2017 tarihine kadar Ay’a kadar bütçesinin en az% 90’ına sahip ilk şirkete 20 milyon dolar ödül veriyor. Moon Express, 2017’de Ay’a’da başarılı olursa, Google’dan 20 milyon dolar alacak.

Ay gezileri tekrar başlar

Moon Express, dünyadaki yörüngede ay robot MX-1E’yi geliştirecek. Bu yolculuk sırasında bu rota ilk kez test edilecek. Elektron, yüksek inme ve düşük maliyetli küçük yörüngeleri oluşturmak için pratik bir roket olarak başarılı olursa, dünyayı dolaşmak isteyenlere yeni bir roket gelecektir.

Bir elektron roketi ile dünyanın yörüngesinde dolaşacak olan MX-1E, motorlarıyla birlikte dört günlük bir yolculuğun sonunda bu roketi Ay’da bırakacak. Ardından robot, Ayşe’nin toprak analizini yapacak ve yakın gelecekte gelecek mayın operasyonlarına hazırlayacak olan madenin çıkartılması ve çıkarılması için ideal noktaları bulmaya çalışacaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Ay’a gidecek ilk özel şirket yolculuğa hazır