e
sv

HURDA FİYATLARI NEYE GÖRE BELİRLENİR ?

161 Okunma — 23 Mart 2021 09:54
avatar

nuzor.com

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Eşyaların çok eskimesi ve kullanılmaması sonucu oluşan hurdalar değerinde alınması gerekir ve hepsi tekrar işlenerek kullanılabilir birer malzemeye dönüşür. Bu malzemelerin tekrar kullanılabilmesi için eşyaların atılmadan özenle saklanması gerekir. Tam bu noktada Hurdacı ve Geri Dönüşüm firmaları demir, bakır, alüminyum, çinko, krom, elektronik hurdalar gibi malzemeleri sizden satın alarak geri dönüşüme kazandırmaktadır.

Özellikle metal hurdalar oldukça değerli olup çeşitlerine göre fiyatları değişmektedir. Elinizde bulunan kullanmadığınız metal hurdaları, hurdacılar ile anlaşma yaparak yüksek fiyattan alınmasını sağlayabilirsiniz. Çoğu hurdacı kapınıza kadar gelip hurdalarınızı almaktadırlar. Hurdacılar ise büyük fabrikalara göndererek geri dönüşüme kazandırmaktadır.

Hurda Fiyatları Neye Göre Belirlenir ?

Hurda fiyatları, ürünün ana maddesine göre değişiyor. Bu fiyat, genel olarak dünya üzerindeki uluslararası ham madde ticaretinde temel alınan para kurları ve materyaller özelinde değişen miktarlarına göre belirlenir.

Demir, bakır, alüminyum, kablo hurda ve metal hurdalar dolara göre değerlenirken ağaç, naylon ve cam ürünler ise farklı bir şekilde hesaplanıyor. Hurdalara genellikle ağırlığı dikkate alınarak kg ya da ton üzerinden değer biçilmektedir…

Hurda Fiyatları, her gün değişmekle beraber kalitesine ve yapısına göre farklı fiyatlara alınıp satılmaktadır. Demir hurdaların çeşitleri DKP Hurda Demir, 1.sınıf Hurda Demir, 2.sınıf Hurda Demir, Demir Talaşı hurdası, Teneke hurdası, Toplama hurda ve inşaat yıkım hurdası vb. gibi birçok çeşitleri vardır.

Bakır fiyatları çeşitlerine göre farklı fiyatlar almaktadır. Kg bazında yada ton bazında bakır fiyatlarını sitemizden takip edebilirsiniz. Bakır çeşitleri: Soyma Bakır Hurdası, Lama Bakır Hurdası, Bakır Talaş Hurdası ve Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Bakır Hurdası vb. çeşitleri bulunmaktadır.

Oldukça değerli metal hurdalar arasında yer alan alüminyum hurdalar; Tel, Jant, Araiş, Profil, Boyasız Profil, Alüminyum Tel, Kutu, Talaş, Sert kartel ve radyatör vb. birçok çeşitleri vardır. Alüminyum fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için güncel alüminyum fiyatları sayfamızı ziyaret ediniz.

Hurda Fiyatları hakkında genel bilgi sahibi olmak isterseniz sitemizi ziyaret etmenizi öneririz: https://www.hurdafiyatlari.site

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

HURDA FİYATLARI NEYE GÖRE BELİRLENİR ?