e
sv

Airsoft Silahlar Yasal Olarak Serbest mi?

246 Okunma — 14 Ağustos 2019 11:43
avatar

nuzor.com

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Airsoft silahlar; airsoft oyunu için özel olarak üretilmiş ve yalnızca oyun alanında kullanılmasına yasal olarak izin verilen silahlardır. Airsoft, paintball’a benzeyen bir oyundur. Ancak paintball oyunundaki gibi boyalar atılmaz, airsoft oyunun temel özelliği gerçekçi bir askeri stratejisi olmasıdır. Bundan dolayı da oyun içerisinde kullanılan tüm giysi ve ekipmanlar gerçeğe çok yakındır. Airsoft oyununda kullanılan silahların çok gerçekçi olması sebebiyle, silahların ucunun kırmızı şekilde tasarlanması da zorunludur. Oyun alanında kullanılması yasal olsa da bu silahların herhangi bir canlıya karşı kullanılması tamamen yasaktır.  Airsoft silahlar ateşli silahlar kategorisinde değildir. Ancak bilinçli şekilde kullanılması gereken airsoft silahlar, çeşitli durumlarda canlılara ciddi anlamda zarar verebilir. Bundan dolayı da Airsoft oyun alanında güvenlik önlemleri tamamen alınmışken ve uygun giysiler içerisindeyken atış yapılır. Gerçek silahlara çok benzemesi sebepleriyle de Türkiye kapsamında ithalatı, devlet kontrolünde oldukça sıkı şekilde yapılmaktadır. Bu silah modelleri, gerçekçi bir oyun deneyimi yaşatmak için gerçek tüfek ve silahlarla birebir yapıldığı için ayırt etmek için uçları turuncu şekilde imal edilmektedir.

Airsoft Silah

Airsoft silah gerçek silahlar gibi ruhsatlı şekilde satın alınmamaktadır. Bu sebeple de hukuki olarak airsoft silah almak daha kolay olmaktadır. Kanunlara göre hava ve gaz basıncı ile çalışan ateşsiz tüfek ve tabanca alışverişlerinde herhangi bir belge edinmek gereksinimi yoktur. Ancak bu silahların av sırasında kullanılması ya da hayvanlara zarar verme amacıyla kullanılması yasalar tarafından engellenmiştir. Bu silahların haznesi iki fişek ile sınırlandırılmamıştır. Bundan dolayı da otomatik, yarı otomatik, pompalı ya da yivsiz olarak üretilmiş tüfeklerin av sırasında kullanılması yasaklanmıştır. Kanuna uygun şekilde airsoft silahlar taşınabilir ve silah kullanımı oyun alanında da serbesttir.

Airsoft Fiyatları

Airsoft fiyatları için en uygun ve kaliteli silah çeşitlerin Kamp Seti olarak sitemiz üzerinden bulabilirsiniz. Airsoft oyun deneyiminizi bir üst seviyeye çıkaracak kadar kaliteli airsoft silahları kamp Seti olarak sitemiz üzerinden bulabilirsiniz. Kamp Seti, olarak sadece en kaliteli ve güvenilir ürünleri sizlerle buluşturmaktadır. Satın alacağınız silahlar için aynı gün kargo ve güvenli alışveriş avantajlarının dışında canlı yardım üzerinden dilediğiniz konu ile alakalı olarak bilgi alabilirsiniz. Öte yandan satın alacağınız silahlar için bütün teknik özellikleri sitemiz üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Kuru sıkı, airsoft silah anlamında en güvenilir firmalardan biri olan Kamp Seti, her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, kaliteyi sizlerle buluşturmaktadır.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Airsoft Silahlar Yasal Olarak Serbest mi?