e
sv

En Hızlı Güncelleme Veren Üreticiler!

347 Okunma — 15 Ocak 2017 20:02
avatar

nuzor.com

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

9 Mart 2016’da Android 7.0 Nugas resmi olarak 22 Ağustos 2016’da piyasaya çıktı. Bunu, yeni güncellemeyi beklemeyen mobil cihaz kullanıcıları izledi ve şirketler güncellenirken birbirleriyle rekabet etti. Güncelleme yapan firmalara ne zaman? Güncellemek için hangi şirket hızlı, bazıları biraz daha bekliyor?

LG: 78 Gün

LG, Nuga güncellemesi 8 Kasım’da amiral gemisi G5’de, Nougat’ın piyasaya sürülmesinden sonra 78 Temmuz’da Güney Kore’de başladı. Sprint, LG G5’e geçişin bir sonucu olarak biraz zaman aldı.

Aynı şekilde, LG, Marshmallow serbest bırakıldıktan iki ay sonra G4 amiral gemisini sundu.

Motorola: 88 Gün

Saf Android’e baktığımızda, Motorola hızlı hareket eden şirketler. Verizon destekli Moto Z ve Moto Z Force, ABD’deki LG G5’ten iki gün önce, 18 Kasım’da Nougat güncellemesini aldı. Nougat’ın serbest bırakılmasından tam 88 gün sonra.

HTC: 95 Gün

HTC sonradan güncellemek için daha cesur ve iddialı adımlar attı, ne yazık ki Nougat’ta söyleyemiyoruz. HTC, 25 Kasım’da HTC sahiplerine yönelik güncellemeleri tanıttı ve 5 Aralıkta M9 sahipleri yeni Android sürümünü tanıttı.

Sony: 99 Gün

Sony, 29 Kasım’da Xperia X Performansı için Nougat güncellemesini sunduğunda tam olarak 99 gündü ve Sony 100 günlük eşiğin altında kalmayı başardı. Xperia XZ ve Xperia X ve X Decade, 16 Aralık’ta serbest bırakıldı.

Xiaomi: 126 Gün

Son yıllarda, öngörülebilir gelecekte güncellemeler almak önem kazanmış ve sektörde ciddi ilerleme sağlamamıştır. Nougat’ın serbest bırakılmasından 126 gün sonra, 26 Aralık’ta Mi 5 kullanıcıyı güncellemeye başladı.

OnePlus: 131 Gün

Xiaomi gibi Çinli şirketler arasında OnePlus, kullanıcılara 2016’daki yabancılardan oluşan Nougat’ı güncelleme sözü verdi. Şirket, 31 Aralık’ta OnePlus 3T’ye güncelleme sunarak sözünü tuttu.

Samsung: 143 Gün

Not 7 ile ilgili olarak, Samsung’un kendini güncellemesi zorunlu değildir. Geçen sene Amiral gemisi Galaxy S7 ve S7 Edge cihazları 12 Ocak’ta Nougat’ın güncellenmesinden birkaç gün önce duyuruldu, Samsung bazı cihazlarda hız sorunları ile uğraşıyor. Tabii ki Samsung’un dezavantajı, diğer şirketlere kıyasla çok çeşitli mobil cihazlara sahip olması.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

En Hızlı Güncelleme Veren Üreticiler!