e
sv

Dizüstü bilgisayarında ses kalitesini arttırma!

253 Okunma — 15 Ocak 2017 16:11
avatar

nuzor.com

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İster online seyretmek, film izlemek veya müzik dinlemek önemli değildir. Bir ucunda bilgisayarın ses performansı tatmin olmaz ve aradığı düzeye ulaşmaz.

Ses performansını artırmanın yollarını arıyorsanız, cihazı değiştirmeyeceksiniz. Her biri için geçerli olmamasına rağmen, en azından dizüstü bilgisayarın ses performansını biraz arttırmayı umuyoruz.

Uygulama ve işletim sistemi ayarları
Mevcut uygulamada önceden hazırlanmış öğelerinizi kullanabilirsiniz.

Örneğin, Windows veya Mac için Spotify yüksek kalitede bir seçeneğe sahiptir. Çalma bölümüne gidin. Burada Ses Geliştirici’nin seçildiğinden emin olun. Ses Geliştirici ile oynayarak ses kalitesinde ayarlamalar yapın.

Uygulama ayarlarınızı yaptıktan sonra işletim sistemi ayarlarınıza geçebilirsiniz. Windows’da, Denetim Masası’ndan sonra Sesler sekmesine gidin. Konuşmacı tıklayın ve Özellikler’i seçin. Karşı Önlemler Geliştirmeleri ve Geliştirmeleri seçenekleri çıkacaktır. Bu sekmelerin altına düştüğünde, ses tercihinize uygun olanını kullanın.

Tercih edilen terimleri seçerseniz, kullanabileceğiniz pek çok eklenti vardır. Özellikle Mac-iTunes BitPerfect değerlendirmeleri için, Boom 2, Mac’inizin sesini daha temiz ve daha temiz bir hale getirecektir.

Windows işletim sisteminde kullanabileceğiniz bir ses geliştirici uygulamasının yanı sıra Mac’i de dinleyin. Her iki hoparlör de, Kulaklıkları bol seçeneklerle kullanabilirsiniz.

Apple Music IPhone’da Spotify Yapıyor mu? Apple Müzik veya Spotify?
Çok beklenen Apple Music Türkiye’de yayın yapmaya başladı. Apple Music iPhone mu yoksa …
Windows için bir seçenek, DFX Ses Geliştirici’dir ve internette yayın yapıyorsanız veya Skype’tan konuşıyorsanız harika bir uygulamadır. Varsayılan ayarların çoğu çalışır ve bunları kendi ekolayzer seçenekleriyle düzenleyebilirsiniz.

Donanım ve diğer ilave cihazlar
En başarılı ses seçenekleri ile, bilgisayarınız bazen zayıf bir ses performansıyla karşılaşabilir. Bu durumda, değerlendirmemiz gereken organel seçenekler var.

Örneğin kısa bir ankette bir dizüstü bilgisayar ve birkaç ek cihaz ekleyebilirsiniz. Bluetooth teknolojisi kulaklıklar tercih ederseniz, Bluetooth teknolojisi kulaklıklar tercih edilmelidir.

Alternatif olarak, taşınabilir dönüştürücüler kullanın. Örneğin, 7.1 surround ses desteği sağlayabilen Creative Sound Blaster E5 bunun mükemmel bir örneğidir. Schiit Fulla ve Audioquest DragonFly diğer fiyat ve çözüm seçeneklerini sunuyor. Creative Sound Blaster X7 kesinlikle daha iyi bir harici ses kartı seçeneği.

Kısacası, dizüstü bilgisayarın ‘ses ve vicdan’ ile pek çok unsurun olanakları arasında bir kopukluk yoktur. Uygulamak için gerekli ayarları yapın, sonradan ayarlayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Dizüstü bilgisayarında ses kalitesini arttırma!