e
sv

Cinsel Terapi

156 Okunma — 14 Şubat 2018 18:54
avatar

nuzor.com

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Birçok insanın yaşadığı cinsel sorunların sonrasında, bu işin uzmanı olan kişilerden alacağı psikolojik destek cinsel terapi anlamına gelmektedir. Kişiler ya da çiftler arasında yaşanan sorunların giderilmesi amacıyla başvurulan bu yöntem oldukça olumlu sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Cinsel sorunları tedavi edilmesi tabiî ki olanaklıdır. Cinsel sorunlar yalnızca cinsel organlarda bulunan sorunlar değildir. Psikolojik, sosyal etmenler, bedensel, ruhsal durumlarda cinsel sorunlara yol açmaktadır. Bazı insanların bu cinsel sorunların yalnızca organlarında bulunan sorun olarak algılaması doğru değildir. Çünkü birçok sebepte bu sorunları ortaya çıkarmaktadır. Çoğu kişinin en büyük sorunlarından biride erken boşalma olarak bilinmektedir. Erken boşalmanın en büyük etmenlerinden biride psikolojik şeklidir. Çünkü insanların hayal dünyasında yaşattıkları, cinsel arzuları, istekleri, cinsellik sırasında oluşan sesler ve daha birçok etmenler kişinin erken boşalma yaşamasına sebep olmaktadır. Bu konuda cinsel terapi İzmir bölgesinden almak isteyenler uzman kişilere başvurmakta geç kalmamalıdırlar. Cinsen sorunların yaşanması utanılacak bir durum değildir, her insanın başına gelebileceği unutulmamalıdır. Her hastalık nasıl ki tedavi edilebiliyorsa, cinsel sorunlarda ve hastalıklara tedavi edilebilmektedir. Cinsel sorunlar eğer tıbbi bir durum gerektiriyorsa ilaç tedavileriyle giderilebilir, eğer sorun psikolojik bir durum ise bunun için uzman kişilerden mutlak bir destek almak şarttır. Çünkü psikolojik bir durumun giderilmesinde ilaçların herhangi bir etkisinin olmayacağı bilinmelidir. Uzman kişilerin verdiği bilgiler doğrultusunda hareket edilmesi ve bunların dışında verdiği uygulamaların yapılması bu sorunun giderilmesi konusunda büyük etki edecektir.

Kürtaj uygulaması

Günümüzün en çok kullanılan sorunlarından biride kürtajdır. Bu uygulamanın yapılması konusunda birçok kişi bilinçsiz şekilde tercih etmektedir. İstenmeyen bir durum karşısında başvurulan bu yöntem aslında tedavi amaçlıda kullanılmaktadır. Fazla kanaması olan birinin kanamanın durdurulması ve rahim içinde bulunan parçaların temizlenmesi içinde kullanılan bir yöntemdir. Bu sayede kürtaj uygulaması hem tanı hem de tedavi olarak kullanılmaktadır. Bu yönteme başvurmadan önce mutlaka bir uzman kişi tarafından bilgi alınmalıdır. Çünkü sıkıntılı bir şekilde yapılacak olan bu uygulamanın sonrasında ise istenmeyen diğer durumlarda ortaya çıkabilir. Bunu unutmamak ve sonrasında sıkıntılar yaşamamak için destek alınarak işlem yapılmalıdır.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Cinsel Terapi