Tesettür Giyim İçin Altın Kurallar

Tesettür Giyim İçin Altın Kurallar

Giyim deyince akla ilk olarak bayanlar gelir. Bayanlar giyimlerine oldukça fazla önem gösterirler. Giysi dolaplarında ne kadar çok eşyaları varsa, kendilerini o kadar iyi hissederler. Bu neden ile giyimlerini son derece önemserler. Giyim konusunda sadece bayanlar değil; artık erkekler de giyimine son derece önem verir bir hale geldiler. Özellik ile gençler bu konuda çok hassaslar. İster bayan olsun ister erkek olsun giyim insanı çok değiştiriyor. Bu neden ile giyimimize her daim özen göstermemiz gerekir. Tesettür demek, bayanların örtünmesi anlamına gelir. Tesettür giyim sadece bayanlara değil, erkeklere de olan bir şeydir. Erkeklerin de belli bölgelerinin tesettürlü olması gerekir. Dini kitapta bu böyledir. Tesettürlü bir şekilde giyim için bazı konulara dikkat etmek gerekir. Bunlardan biri de giydiğiniz kıyafetin dar olmamasıdır. Dar bir dış kıyafet tesettür için uygun değildir. Bu şekilde giydiğiniz bir kıyafet vücut hatlarınızı gösterdiği için uygun olmayacaktır. Tesettür elbise özellik ile bir düğün ya da davet için ideal bir seçim olabilir. Ürünü almaya gitmeden önce aklınızda bir tasarım oluşturabilirsiniz. Nasıl bir model ve nasıl bir renk istediğinizi önceden belirlerseniz, mağazaya gittiğinizde işinizi çok daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz.
Dış Kıyafette Kombine Dikkat Edin

Her ne ortam için olursa olsun tüm kıyafetlerinizin birbiri ile uyumlu olması, sizi çok daha şık gösterecektir. Bu neden ile ister spor olsun ister klasik olsun kıyafetleriniz birbiri ile uyumlu olsun. Kıyafet seçiminde kendi başınıza bir karar veremiyorsanız, sizi yakından tanıyan bir arkadaşınız veya dostunuz ile kıyafet alış verişine çıkabilirsiniz. Böylelik ile siz yanlış bir karar vermeye kalktığınızda, sizi yakından tanıyan kişi buna engel olacaktır. Böylece siz de yanlış bir seçim yapmamış olacaksınız. Tesettür giyim günümüzde bir moda haline gelmiştir. Bu işin uzmanları bu konuda ciddi anlamda çalışmaktadır. Siz de şık ve zarif olmak istiyorsanız bu insanlardan yardım alabilirsiniz. Açık bir bayan bir pantolon üzerine bir tişört kombin ederek rahatça dışarıya çıkabilir; ancak tesettürlü bir bayan için durum böyle değildir. Pantolonunun üzerine rahat bir tunik kombine etmesi gerekir. Bunun da yanı sıra eşarbının ya da şalının kıyafetine uyumlu olması gerekir. Tesettürlü bayanların giyimleri, açık bayanlara nazaran biraz daha meşakkatlidir.
Tesettür Abiye Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz
Tesettür abiye konusunda en çok dikkat etmeniz gereken konu vücut ölçünüze uygun olacak şekilde bir kıyafet seçimi yapmanızdır. Vücut ölçünüze uygun olmayan kıyafet sizi olduğunuzdan kötü gösterebilir. Bunun için dikkatli olmalısınız. Gün geçtikçe firmalar tesettür elbise üretimine ağırlık vermektedir. Talep çok fazla olduğu için üretici firmalar da bunu değerlendirmektedir. Seçeceğiniz kıyafetin kumaşının rahat olmasına özen göstermelisiniz. Böylece daha rahat hareket etmiş olursunuz. Seçeceğiniz elbiseye uygun olacak şekilde kombin yapmanı da önemlidir. Sade bir tesettür elbiseye, güzel bir kolye ve şal ile kombin yapabilirsiniz. Gireceğiniz ortama uygun olacak şekilde kıyafet seçimi yapmalısınız. Arkadaşlarınız ile buluşacaksanız daha canlı renkte kıyafetler giyebilirsiniz. Bir davet ya da bir düğüne gidecekseniz daha sade bir kıyafet tercih edebilirsiniz. Bazı gençler modaya uygun şekilde giyinmeyi seviyor. Modayı internet üzerinden takip edebilirsiniz. İsterseniz siz de modaya uygun olacak şekilde giyinebilirsiniz. Tesettür abiye seçerken bazı konulara dikkat etmelisiniz. Alacağınız tesettür abiye, üzerinizde dökümlü durursa daha iyi olur. Tesettür giyimde dar seçim sevilmez. Kumaşın da kaliteli olması ayrı bir öneme sahiptir.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir